PolskiEnglishDeutsch
Zakład został założony w roku 1924 przez Franciszka Ziębę, który niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie budowy instrumentów zdobył podczas wieloletniej pracy w zakładach produkujących instrumenty muzyczne Amati w Kraslicach. Doświadczenie zdobyte w trakcie tej pracy pozwoliły bardzo szybko zdobyć zaufanie muzyków grających w okolicznych orkiestrach dętych i zespołach muzycznych.

Druga wojna światowa wstrzymała działalność dobrze prosperującego warsztatu. Dopiero zakończenie działań wojennych umożliwiło powrót do pracy z instrumentami. Lata powojenne to stałe poszerzanie zaplecza technicznego, budowa kolejnych maszyn, obrabiarek i narzędzi niezbędnych do napraw i produkcji instrumentów dętych. W tych latach mury zakładu opuściło kilkanaście własnoręcznie wyprodukowanych puzonów, sakshornów i trąbek.

KOLEJNE POKOLENIA...

Od początku lat sześćdziesiątych w warsztacie rozpoczyna naukę zawodu syn Franciszka Zięby, obecny właściciel zakładu - Roman Zięba, który z pasją zagłębiał się w tajniki konstrukcji instrumentów muzycznych. Ukoronowaniem tej wieloletniej nauki było zdobycie dyplomu mistrza naprawy instrumentów, a przede wszystkim ogromne poszerzenie grona klientów. Od tego czasu w Bulowickim zakładzie swoje instrumenty naprawiają nie tylko największe orkiestry dęte Polski południowej: górnicze, strażackie i wojskowe, ale także muzycy z ośrodków akademickich we wszystkich zakątkach naszego kraju.

Od 1999 roku wszelkie nowości technologiczne z dużym zaangażowaniem wprowadza przedstawiciel trzeciego pokolenia Bulowickich mistrzów - obecny współwłaściciel Michał Zięba. Poszerzył on listę oferowanych usług o niezwykle poszukiwane profesjonalne lakierowanie powierzchni remontowanych instrumentów oraz sprzedaż instrumentów nowych i używanych.


ROMAN I MICHAŁ ZIĘBA

32-652 BULOWICE
ul. Dębina 33
woj. małopolskie
tel./fax: +48 (33) 845 56 82
tel. kom. +48 695 415 252

Licznik: 305559 odwiedzin

NAPRAWA I SERWIS:

Świadczymy usługi profesjonalnej naprawy oraz serwisu instrumentów dętych drewnianych i blaszanych. Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje perfekcyjne wykonanie powierzonych nam prac.

Na wykonywaną usługę udzielamy 2 lata gwarancji oraz bezpłatny serwis!
Wystawiamy faktury 23% VAT oraz faktury 0% VAT.

Sprzedaż instrumentów nowych i używanych objęta jest 2 letnią gwarancją oraz bezpłatnym serwisem.